Home page > Aktuality > FUTURE FORCES FORUM 2022

FUTURE FORCES FORUM 2022

Velitelství kybernetických sil a informačních operací se ve dnech 19.-21. října 2022 zúčastnilo devátého ročníku, jedné z nejvýznamnějších akcí v oblasti obrany a bezpečnosti. (03.11.2022)

V rámci odborného panelu, zaměřeného na komunikační systémy a systémy velení a řízení (C5ISTAR), diskutoval brigádní generál Miroslav Feix společně s výkonným prezidentem pro národní obranu a bezpečnost AFCEA International brigádním generálem (v.v.) Paul H. Fredenburghem. Ve volných časových slotech příslušníci VeKySIO odprezentovali svoji činnost a poslání prostřednictvím veřejné upoutávky. Zájemcům pak byli v expozice VeKySIO k dispozici odborníci jak z Centra CIRC, tak ze Skupiny KySIO.

Future Forces Forum v Praze je mezinárodní výstava, které se pravidelně účastní na 200 vystavovatelů. Představuje široce podporovanou koncepci akcí a aktivit zaměřených na dlouhodobou podporu zájmů státní správy a samosprávy, domácího průmyslu, výzkumu, vývoje a vzdělávání v oblasti obrany a bezpečnosti. Primárním cílem je rozvoj bezpečnostní a obranné spolupráce v rámci NATO, EU a partnerskými státy, vojenskými i civilními orgány. Výstavy se každý rok účastní mimo jiné také čelní představitelé vlády, Parlamentu České republiky, zástupci orgánů státní správy, samosprávy i mezinárodních organizací, vědeckovýzkumných center, univerzit a průmyslu. Hlavní náplní letošního ročníku bylo především nalézt odpovědi na aktuální obranně-bezpečnostní potřeby a trendy v bezpečnostním a operačním prostředí nejen ve vojenské, ale i civilní rovině. Do přípravy odborného programu jsou tradičně zapojeni experti z ozbrojených a bezpečnostních složek z domova i ze zahraničí.

 

brig.gen.Miroslav Feix diskutuje ve svém odborném panelu

brig.gen.Miroslav Feix diskutuje ve svém odborném panelu

                                                                                                                                                Centrum CIRC

Nahoru